Uğur'dan Çalışanları için Okuma-Yazma Seferberliği

Uğur'dan Çalışanları için Okuma-Yazma Seferberliği

   Uğur Soğutma’nın Nazilli Halk Eğitim Merkezi ile birlikte yürüttüğü çalışma ile şirkette okuma-yazma bilmeyen personel tespit edilerek temel okuma-yazma eğitimi almaları sağlandı.

   Uğur Soğutma A. Ş. bünyesindeki personeline ve eğitime vermiş olduğu değeri tekrar gösterdi. Şirket bünyesinde istihdam edilmiş personele yönelik ve yaklaşık 120 saat olması planlanan program süresince, kursiyerlere temel Türkçe becerisi yanında aritmetik ve yurttaşlık bilgisi de aktarılacak. Katılımcılara özellikle ‘Öğrenmeyi öğrenme’ becerisinin kazandırılmasının amaçlandığı çalışmalar sonrasında da kendilerini geliştirmeleri bekleniyor.

   İnsan Kaynakları’ndan yapılan açıklamada başarılı olanlar arasında kurs sonrası yapılacak olan seviye tespit sınavını başarıyla geçenlere “I. Kademe Okur Yazarlık Belgesi” verileceği belirtildi. Konuyla ilgili açıklama yapan yetkili “Uğur olarak her kademedeki personelimizin kendilerini geliştirmesi için yapacağı çalışmalara destek oluyoruz. Hayat Boyu Öğrenme ilkesiyle beyaz yaka-mavi yaka ayırt etmeden mesleki gelişim ve on-line eğitim faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Çalışanımızdan bayimize uzanan bir bilgi ağını hep daha iyiye ulaşma amacıyla geliştiriyoruz.” dedi. Her yaşta eğitimin önemine değinen insan kaynakları yetkilisi, “Bu amaçla kimsenin eğitim-öğretim gibi haklardan mahrum edilmemesi gerektiğine inanıyor, herkesin eğitim almasını amaçlıyoruz.” diyerek sözlerine son verdi.