Uğur Staj hakkında yapılan yorum

Görkem DOĞAN

Görkem DOĞAN

Uğur Soğutma’ da stajyerlikten tam zamanlı iş hayatına geçiş!

Sektöründe lider olan Uğur Soğutma, stajyer alım ve stajyer eğitim süreçlerine verdiği önemi, değeri tam istihdamlı iş imkânı sağlayarak desteklemektedir. Son 5 yıl göz önüne alınarak yapılan araştırmalar sonucu stajyerlikten başlayıp kadromuza dahil olan çalışma arkadaşlarımız her sene artmaktadır.

Peki, bu süreci yaşayan bir arkadaşımızla kısa bir söyleşiye ne dersiniz?Merhaba, kısaca kendini tanıtır mısın?

Merhaba ben Görkem DOĞAN. 1995 Nazilli doğumluyum. 2015 yılında Celal Bayar Üniversitesi Soma MYO Grafik Tasarım bölümünden mezun oldum.Ugur Soğutma ile nasıl tanıştın?

Mezuniyetimden hemen sonra 2015 yıllında bitirmiş olduğum Grafik Tasarım Bölümüyle alakalı staj yapıp kendimi geliştirebileceğim bir şirket arıyordum. Hem coğrafi konum açısından hem de kurumsallığından dolayı Uğur Soğutmada Stajım için sınava katılıp, değerlendirilen sonuç ile katılım hakkı kazandım ve Uğur Soğutma’ da stajıma başladım. Staj yaptığım süreçte bana yardımcı olan çalışanları ve yöneticileri ile kurumsal bir şirketin gerektirdiği bütün imkân ve yan hakları bünyesinde bulunduran Uğur Soğutma’ da çalıştığım için çok mutluyum.Stajyerlik ile tam zamanlı çalışma arasında ne gibi farklılıklar var?

Stajyerlik ile tam zamanlı çalışmak arasında pek bir fark olmadı benim için. Stajımı burada yapıp, işimi de şuan burada yapıyor olmam büyük bir artı oldu benim için.Her öğrencinin tabi ki hayalleri vardır. Peki, sen öğrenciyken çalışma hayatı ile ilgili nasıl hayaller kuruyordun ve bugün o hayallerin neresindesin?

Herkesin hayalleridir iyi bir yerde çalışıp mesleğini yapabilmek, iyi bir yerlere gelebilmek. Amacım okulumu bitirip iyi bir şirkette stajımı yapıp tecrübe kazanıp o şirkette çalışabilmekti. Bugün bu şirkette Ürün Müdürlüğü bölümünde çalışmakta olduğum için kendimi şanslı hissediyorum.Uğur Soğutma’ da geçirdiğiniz stajyerlik süresince geleceğe yönelik neler öğrendin?

Staj sürecin de bir grafikerin hangi süreçlerin içerisinde olacağını, hangi bölümlerde çalışabileceğini, kendisini daha fazla nasıl geliştirebileceğini gözlemledim. Bu gözlemlemenin gelecek de nasıl bir iş ortamında çalışacağıma dair bana iyi şeyler kattığını ve iyi bir fikir sağladığını düşünüyorum. En önemlisi de geleceğim için verilen destek ve eğitimin geleceğime yönelik bir güven sağladığını bilmek ve hissetmek daha keyif verici.Uğur Soğutmayı nasıl bir şirket olarak değerlendirebilirsin?(Kişisel Gelişim, Kariyer Planlaması)

Çalışanlarına verdiği önem ve sağladığı yan haklarla çalışanlarına değer katan soğutma sektörünün lideri olarak sektördeki bilgi ve tecrübesini çalışanlarına aktarabilen ve onların gelişmesini sağlayan bir dünya markasıdır. Bence çalışan, isteyen ve hedefleri olan insanlar için çok büyük bir şans burada çalışmak.Peki, stajyer sürecini yaşayan ve yaşayacak olan adaylarımıza bir şeyler söylemek ister misin?

Staj, üniversite öğrencilerine ve yeni mezunlara iyi bir iş tecrübesi sunar. Pratik bilgiler sağlayıp, meslek hayatına küçük bir hazırlık yapılmış olur. Bölümleri ile alakalı fikirleri, iş sıralamasında önceliklerin neler olduğunu, okulda alınan bilgilerin pratikte görme şansları olduğunu belirtmek isterim.